درباره ما

حدود 40 سال پیش، مدیران شرکت اسپاک، کارشناسان را با مجموعه ای از پروژه های کوچک دست دوم برقی و مکانیکی شروع کردند اما شرایط را دیگری را برایشان رقم زده بود.

انقلاب و جنگ همه چیز را دگرگون کرد. گذرگاه های نیمه رفته کور شدند و مسیرهای تازه، پروژه های نوبا تعاریفی جدید، مبحث روز شد، آب، برق و مسیرهای دسترسی به روستاهای کشور جزو اولین هدف ها شدند.

متهم از قافله عقب نماندیم و تعدادی روستا در جنوب کشور را برق دار کردیم. تکنولوژی جهانی با سرعت در حال دگرگونی بود، مدارات الکترونیک و میکروپروسورها که تا قبل از آن از محدوده کتاب ها بیرون نرفته بودند وارد تولید شدند. شکل، وزن و قیمت وسائل برقی به سرعت عوض شد و ماجرای حفاطت که تا آن زمان فقط از مقوله جان انسان ها فراتر نرفته بود تبدیل به بحث سرمایه ای گردید، سرمایه های کلانی که با هر اختلال برقی مانند صاعقه و نفوذ ولتاژ های ناگهانی و کنترل نشده و نداشتن ارت مهندسی شده، در چشم برهم زدنی دود می شود و به هوا می رفت.

اوایل سال های 1370 بود که اسپاک وارد بحث ارتینگ (Earthing)، صاعقه (Lightning) و فراتاخت های ولتاژ (Surge)  شد و در یکی از نمایشکاه های ادواری هانور آلمان با دو شرکت بنام جهانی با مبحث حفاطت از صاعقه و فراتاخت های ولتاژ آشنا و قول همکاری گرفت، از آن روز تا کنون هر سال حداقل یک بار جهت دریافت آخرین اختراعات و تولیدات آن ها به کلاس های درسشان دعوت می شویم و مهندسین خویش را به این دانش روز تجهیز می کنیم  و آنچه کسب کردیم و اندوختیم همه را در قالب کلاس های آموزشی و سمینار های متعدد، با اشتیاق و ارادت، به بخش دولتی و خصوصی از همان ابتدا عرضه نموده ایم.

مهندسان جوان آن روز مدیران امروز کشور هستند و لبخند رضایت امروزشان وقتی ما را در جلسات و مباحث می بینند، برای ما دنیایی از افتخار است که شاید ما جزو اولین ها بودیم که این بحث را ریشه ای گشودیم که نتیجه آن این است که اکنون هیچ پروژه ای بدون نگرش از زاویه ارتینگ و surge protection، از ابتدا کلید نخواهد خورد.

همکاران و نمایندگی ها

3/5 (1 Review)