خمیر آب بندی r410

خمیر آب بندی R410 | بررسی تخصصی | قیمت

خمیر آب بندی
چیست؟

قبل از اینکه در مورد خمیر آب بندی R410 صحبت کنیم بهتر است با کلیات خمیر آب بندی آشنا شویم پس با ما همراه باشید. خمیر آب بندی که بر پایه رزین های آکریلیک و با بهره گیری از تکنولوژی خاصی ساخته می شود، قابلیت نفوذ در هر نوع بند و درزی را به راحتی دارا بوده و دارای قدرت چسبندگی بسیار عالی در انواع سازه ها حتی آهن، چوب، پلیکا و شیشه می ­باشد. در گذشته برای آب بندی و رفع معظل نم دهی باید سطح و لایه های قدیمی را تخریب و باز سازی می کردند که این کار هزینه بالایی را به همراه داشت؛ از اینرو با استفاده از خمیر آب بندی بدون نیاز به تخریب قابل ترمیم می ­باشد.

این ماده دمای ۷۵- الی ۳۵۰+ درجه سانتیگراد را تحمل نموده و همچنین با محیط کاملا سازگار می باشد. در مقابل مواد شوینده و اشعه UV و گاز CO2 به شدت مقاوم است. معطر، ضد خز، جلبک و باکتری بوده و اجازه رشد و تجمع این مواد را در سطح نمی دهد و فشار های منفی و مثبت آب را به راحتی تحمل می ­نماید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می توانید برای کسب اطلاعات و خرید محصولات با متخصصین مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

مزایای خمیر آب بندی

خمیر آب بندی
 • مقاومت بسیار بالا در مقابل نفوذ آب و رطوبت
 • مقاوم در برابر فشارهای حجمی هیدرواستاتیک
 • ایجاد پیوند قوی با سیمان، سنگ، کاشی و سرامیک
 • چسبندگی فوق العاده با آهن ، چوب ،شیشه، انواع لوله فلزی
 • آب بندی منفی و مثبت سطوح
 • سختی بالا در برابر سایش های فیزیکی
 • مقاومت در برابر UV خورشید و کلیه عوامل جویی
 • غیر قابل اشتعال و تحمل دمای +۳۵۰ تا -۶۵ درجه سانتیگراد
 • مقاومت در مقابل شوینده ها و اسیدها و حفظ رنگ و ظاهر زیبا در طول زمان
 • بدون بو و کاملا بهداشتی و نیز بدون عوارض زیست محیطی و شیمیایی
 • ضد خزه، جلبک و باکتری
 • اجراء آسان توسط افراد عادی

شاید مقاله « سیستم زمین » هم برای شما جذاب باشد!

کاربرد خمیر درزگیر

یکی از پر کاربردترین مصارف خمیر درزگیر یا آب بندی، ضد آب نمودن سطوح مختلف از جمله: کف حمام و دستشویی. پشت بام. استخر. مخازن آب. کف کولرهای آبی و آبندی درزهای بین درب و پنجره می باشد. همچنین چسبندگی بالای خمیر آب بندی با عث می‌شود که به آسانی بتوان کاشی و سرامیک انواع پارکت و کفپوش. چوب و فلز را به دیوار و حتی سقف چسباند. یکی از مهمترین موارد مصرف، خشک شدن کامل محصول می باشد که این امر بسته به دمای محیط و ضخامت مواد استفاده شده متفاوت است.از این رو قبل از استفاده از خمیر آب بندی سطوح مورد نظر باید کاملا تمیز و خشک باشد. رعایت نکردن این موارد باعث کاهش کیفیت چسبندگی به سطح مورد نظر می‌شود. بعداز درزگیری اضافات مواد را با کاردک همراه محصول یا با دستمال مرطوب تمیز نمایید زیرا بعد از خشک شدن تمیز کردن سطوح به سختی انجام می‌شود.

ژل مخصوص آب بندی چیست؟

رفع مشکلاتی نظیر نمناکی مطابق با روش های کاملا سنتی تخریب و بازسازی سطوح و لایه های زیرین قدیمی با روش سنتی باعث صرف هزینه زیاد و آشفتگی محیط خانه می شود. اما خوشبختانه با پیشرفت های اخیر در زمینه نانوتکنولوژی (فنانوری نانو) مشکلات ما در زمینه آب بندی تا حد بسیار زیادی رفع شده است. ژل مخصوص آب بندی، محصولی جدید از نانوتکنولوژی است که به شکل یک خمیر شیری رنگ و دارای خاصیت ترمیم کنندگی می باشد که بدون هیچ گونه تخریب قادر است تا نواحی های آب گیر خانه، سازه و نمای آن را آب بندی کند. استفاده از ژل مخصوص آب بندی به هیچ تخصصی نیاز ندارد. بنابراین، شما قادر خواهید بود پس از خرید،  آن را در محل های رطوبت گیر شامل سرویس های بهداشتی (سینک دستشویی)، حمام، آشپزخانه (سینک ظرفشویی)، تراس، استخر، سونا و جکوزی مورد استفاده قرار دهید.

ژل مخصوص آب بندی

آب بندی انواع لوله گالوانیزه

انواع لوله گالوانیزه که برای لوله کشی آب و فاضلاب گرم و سرد ساختمان استفاده میشود نیاز به آب بندی با روش های گوناگون دارد . ضمن این که در گلخانه ها نیز به علت وجود رطوبت و شرایط خاص آب و هوایی گلخانه میتوان برای آب بندی لوله گالوانیزه گلخانه ای و اتصالات آن از انواع روشهای آببندی مثل خمیر لوله استفاده کرد. در برخی موارد نیز برای انواع اتصالات برنجی درشت مثل فیتینگ برنجی که در مخازن سه لایه برای متصل نمودن فلوتر برنجی نصب میشود از این خمیر لوله کشی و کنف لوله کشی استفاده میشود ، که این بستگی به نظر کارشناس اجرای لوله کشی دارد . استفاده از خمیر لوله قبل از متصل نمودن لوله و اتصالات باعث میشود که حفره بین الیاف کنف و نخ کنف لوله کشی پر شده و این فشار موجود بین خمیر و کنف و دنده های اتصالات باعث آب بندی لوله اتصالات میشود . موفقیت در هر پروژه لوله کشی ساختمان بیشتر به جنس انواع اتصالات آن و همچنین روش آب بندی این اتصالات بستگی دارد که اگر به درستی انجام نگیرد ممکن است بسیار مشکل ساز شود .

شاید مقاله « سیتسم صاعقه گیر » هم برای شما جذاب باشد!

خمیر آب بندی استخر

در استخر ها امکان ایجاد درز و ترک وجود دارد که علت آن هم فشار هیدرواستاتیک زیادی است که متحمل می شود؛ که اگر این مشکل برطرف نشود می تواند سیستم عایق کاری و آب بندی استخر را مختل کند. معمول ترین روش عایق کاری درزها و ترک استخرها استفاده از خمیر آب بندی می باشد. آب بندی استخر با خمیر آب بندی بسیار آسان بوده و می تواند نقص مربوط به عایق بندی را کاملا رفع کند. این خمیر مجموعه ای از پودر پلیمری و رزین می باشد که از اختلاط آنها بدست می آید. خمیر آب بندی به رنگ خاکستری می باشد که پس از اتمام آب بندی استخر می توان آن را با رنگ استخر پوشاند. خمیر آب بندی استخر را می توان در حالت خیس استخر اجرا نمود و از این حیظ یکی از بهترین مواد عایق کاری استخر به شمار می رود.

خمیر آب بندی R410

برای آب بندی و پر کردن فضای اطراف کابل و لوله های ورودی به ساختمان یا تاسیسات مورد استفاده قرار گرفته و از ورود رطوبت، آب، گرد و غبار، حیوانات موذی، بخارات خورنده شیمیایی، گازهای آتش گیر به داخل جعبه تقسیم یا تابلو و … ممانعت می کند. این کار امکان وقوع اتصال کوتاه، انفجار یا آتش سوزی را از بین می برد. خمیر R410 سخت نمی شود، انقباض و انبساط جزئی داشته و پس از استفاده در یک محل در صورتیکه ناخالصی در آن وارد نشود قابل استفاده مجدد می باشد.

دستور العمل استفاده

 • محل مورد نظر را کاملا تمیز نگه دارید.
 • حداکثر مقدار ممکن خمیر R410 را با فشار در فضاهای خالی وارد نموده و از پر شدن فضاهای خالی مطمئن شوید.
 • سزح خارجی خمیر را صاف و یکنواخت کنید.
خمیر آب بندی

قیمت خمیر آب بندی R410

برای خرید و هرگونه سوال در مورد خمیر آب بندی R410 که یکی از محصولات شرکت اسپاک ایران است؛ می توانید با متخصصین ما تماس بگیرید.

5/5 (2 Reviews)